Oprogramowanie online tworzone jest nie tylko przez programistów wizjonerów, którzy w domowym zaciszu tworzą bardzo przydatne narzędzia. Ten rodzaj oprogramowania tworzą też światowi giganci IT. Oprogramowania takiego nie da się skopiować i przenieść na inny komputer.Obniża to więc koszty i dlatego ten rodzaj programów jest znacznie tańszy, niż wersje pudełkowe. Wystarczy opłacić niewielki abonament, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji oprogramowania.

Oprogramowanie online to takie, którego używa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Program tego typu włącza się tak samo jak każdą inną stronę internetową. Zbędne staje się instalowanie oprogramowania na komputerze. Nie trzeba go też aktualizować.

Używanie w firmie oprogramowania online sprawia, że nie interesują Cię problemy techniczne. Oprogramowanie takie uruchomić można na każdym komputerze z dostępem do sieci. Nie jest ważne zainstalowany na nim system operacyjny, nie jest ważna szybkość samego komputera co samego łącza internetowego, nie musisz się martwić też robieniem kopii zapasowych.

Decydując się na używanie oprogramowania online dbasz o bezpieczeństwo danych. Informacje zapisywane są na zabezpieczonych serwerach i nawet awaria jednego z nich pozwala bez najmniejszych problemów na ich odzyskanie. Dane na serwerach podlegają cyklicznej archiwizacji co umożliwia szybkie odtworzenie skasowanego zbioru.