Strona główna

Prosta spółka akcyjna jest nowym typem spółki kapitałowej. Podmiot zobowiązany jest do prowadzenia księgowości w formie ksiąg rachunkowych, co zobowiązuje do ewidencjonowania każdej złotówki przepływającej przez firmę. Czy przedsiębiorca prowadzący biznes w postaci prostej spółki akcyjnej powinien zdecydować się na prowadzenie księgowości prostej spółki akcyjnej w Warszawie? A może warto wybrać rozwiązanie online?

Prosta spółka akcyjna stanowi połączenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjnej. Ten tym spółki charakteryzuje się minimalnym kapitałem początkowym o wartości 1 zł oraz elastycznym podejściem do kształtowania organów spółki. Istotnie należy zaznaczyć, że popularność prostej spółki akcyjnej z każdym dniem wzrasta. Z pewnością powodem tego jest możliwość otworzenia PSA za pośrednictwem Internetu.

Prowadzenie księgowości prostej spółki akcyjnej w Warszawie warto powierzyć specjalistom biura rachunkowego, którzy w imieniu przedsiębiorcy dopełnią wszelkich formalności w zakresie:

  • ewidencji księgowej i podatkowej
  • sporządzania sprawozdania finansowego
  • rozliczeń podatkowych
  • spraw kadrowo-płacowych

i wielu innych dodatkowych usług.